Sámemišuvnna dálvelohkamat, Guovdageaidnus
1. – 25. guovvamánnu 2018
Samemisjonens vinterstevne, Kautokeino
1. – 25. februar 2018

         Vahkku / Uke 5:

  1. Duor./Tor. 1. gouv./feb. kl. 17:00 Máze kirke, Máze
  2. Bear./Fre. 2. gouv./feb. kl. 11:00 Sykehjemmet, Kautokeino
  3. Bear./Fre. 2. gouv./feb. kl. 18:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  4. Bear./Fre. 2. gouv./feb. kl. 18:00 Gunhild S. Buljo, Mieron
  5. Bear./Fre. 2. gouv./feb. kl. 18:00 Nils Mathis Eira, Máze
  6. Bear./Fre. 2. gouv./feb. kl. 19:00 Ungdomskveld Máze skole, Máze

  7. Lávv./Lør. 3. gouv./feb. kl. 12:00 Jubileumsmøte, Kautokeino
  8. Lávv./Lør. 3. gouv./feb. kl. 17:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  9. Lávv./Lør. 3. gouv./feb. kl. 17:00 Karen Inga og Mikkel Skum, Stornes
  10. Lávv./Lør. 3. gouv./feb. kl. 17:00 Marit og Aslak I. Sara, Máze

  11. Sotn./Søn. 4. gouv./feb. kl. 11:00 Jubileumsgudstjeneste, Kautokeino
  12. Sotn./Søn. 4. gouv./feb. kl. 17:00 Lahpoluoppal kapell, Láhpoluoppal
  13. Sotn./Søn. 4. gouv./feb. kl. 17:00 Anne Kirsten og Isak J. Eira, Suolovuopmi
  14. Sotn./Søn. 4. gouv./feb. kl. 17:00 Else Inger og Anders P. Siri, Økseidet

    Vahkku / Uke 6:
  15. Man. 5. gouv./feb. kl. 18:00 Mai Britt og Jørgen Eira, Kautokeino
  16. Man. 5. gouv./feb. kl. 18:00 Karen Maret og Michel I. Sara, Máze
  17. Man. 5. gouv./feb. kl. 18:00 Berit Anne og Mikkel Logje, Láhpoluoppal

  18. Dist./Tir. 6. gouv./feb. kl. 10:00 Kautokeino kirke, Kautokeino
  19. Dist./Tir. 6. gouv./feb. kl. 14:00 Maze kirke, Máze

  20. Gask./Ons. 7. gouv./feb. kl. 11:00 Sykehjemmet, Kautokeino
  21. Gask./Ons. 7. gouv./feb. kl. 18:00 Karen P. Eira, Vuolledállu
  22. Gask./Ons. 7. gouv./feb. kl. 18:00 May Grethe og Johan M. Gaup, Máze

  23. Duor./Tor. 8. gouv./feb. kl. 17:00 Máze kirke, Máze
  24. Duor./Tor. 8. gouv./feb. kl. 18:00 Aslak Johnsen Gaup, Stornes

  25. Bear./Fre. 9. gouv./feb. kl. 18:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  26. Bear./Fre. 9. gouv./feb. kl. 18:00 Inga Marit E. og Nils M. Sara, Máze
  27. Bear./Fre. 9. gouv./feb. kl. 19:00 Ungdomskveld, Máze skole, Máze

  28. Lávv./Lør. 10. gouv./feb. kl. 17:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  29. Lávv./Lør. 10. gouv./feb. kl. 17:00 Ellen Kari A. og Mathis Sara, Máze

  30. Sotn./Søn. 11. gouv./feb. kl. 11:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  31. Sotn./Søn. 11. gouv./feb. kl. 11:00 Láhpoluoppal kapell, Láhpoluoppal
  32. Sotn./Søn. 11. gouv./feb. kl. 11:00 Máze kirke, Máze
  33. Sotn./Søn. 11. gouv./feb. kl. 17:00 Ellen Marie G. Sara, Máze
  34. Sotn./Søn. 11. gouv./feb. kl. 17:00 Berit Sara og Johan S. Buljo, Ajonjárga

    Vahkku / Uke 7:
  35. Man. 12. gouv./feb. kl. 18:00 Karen M. og Mikkel M. Buljo, Gártnetmaras
  36. Man. 12. gouv./feb. kl. 18:00 Ellen Marja T. Gaup, Mieron

  37. Dist./Tir. 13. gouv./feb. kl. 18:00 Berit Sara Skum Turi, Ávži
  38. Dist./Tir. 13. gouv./feb. kl. 18:00 Kirsten Karen Bals, Mieron

  39. Gask./Ons. 14. gouv./feb. kl. 11:00 Sykehjemmet, Kautokeino
  40. Gask./Ons. 14. gouv./feb. kl. 18:00 Berit A. og Johan Mikkel Hætta, Bohtaldievvá

  41. Duor./Tor. 15. gouv./feb. kl. 17:00 Máze kirke, Máze
  42. Duor./Tor. 15. gouv./feb. kl. 18:00 Anne Kirsten R. og Per M. Bals, Heargedievvá
  43. Duor./Tor. 15. gouv./feb. kl. 18:00 Karen M. og Nils Mathis Vars, Láhpoluoppal

  44. Bear./Fre. 16. gouv./feb. kl. 18:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  45. Bear./Fre. 16. gouv./feb. kl. 19:00 Ungdomskveld Máze skole, Máze

  46. Lávv./Lør. 17. gouv./feb. kl. 17:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  47. Lávv./Lør. 17. gouv./feb. kl. 17:00 Sara Karen A. og Josef P. Sara, Máze
  48. Lávv./Lør. 17. gouv./feb. kl. 17:00 Inger Marie og Klemet Gaino, Guhkesluokta
  49. Lávv./Lør. 17. gouv./feb. kl. 17:00 Anne Turi og Johan M. Bals, Soahtefielbma

  50. Sotn./Søn. 18. gouv./feb. kl. 11:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  51. Sotn./Søn. 18. gouv./feb. kl. 11:00 Máze kirke, Máze
  52. Sotn./Søn. 18. gouv./feb. kl. 11:00 Láhpoluoppal kapell, Láhpoluoppal
  53. Sotn./Søn. 18. gouv./feb. kl. 17:00 Anders Nils og Marit R. Bær, Bredbuktnes

    Vahkku / Uke 8:
  54. Man. 19. gouv./feb. kl. 18:00 Anne Grete og Johan Eira, Áidejávri
  55. Man. 19. gouv./feb. kl. 18:00 Karen og Mikkel Sokki, Beazejeaggi
  56. Man. 19. gouv./feb. kl. 18:00 Kirsten Sara G. Turi, Ávži

  57. Dist./Tir. 20. gouv./feb. kl. 18:00 Inger Anne og Bjarne Gustad, Beazejeaggi
  58. Dist./Tir. 20. gouv./feb. kl. 18:00 Aslak A. og Brita Inger Eira, Áidejávri
  59. Dist./Tir. 20. gouv./feb. kl. 18:00 Kirsten Anne Eira, Máze

  60. Gask./Ons. 21. gouv./feb. kl. 11:00 Sykehjemmet, Kautokeino
  61. Gask./Ons. 21. gouv./feb. kl. 18:00 Berit Anna og Johan D. Triumf, Áidejávri
  62. Gask./Ons. 21. gouv./feb. kl. 18:00 Marit Ragnhild N. Eira, Bredbuktnes
  63. Gask./Ons. 21. gouv./feb. kl. 18:00 Láhpoluoppal kapell, Láhpoluoppal

  64. Duor./Tor. 22. gouv./feb. kl. 17:00 Máze kirke, Máze
  65. Duor./Tor. 22. gouv./feb. kl. 18:00 Marit G. og Anders Bongo, Stornes
  66. Duor./Tor. 22. gouv./feb. kl. 19:00 Kveldsgudstj. Kautokeino kirke, Kautokeino

  67. Bear./Fre. 23. gouv./feb. kl. 12:00 Samfunnshuset, Máze
  68. Bear./Fre. 23. gouv./feb. kl. 18:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  69. Bear./Fre. 23. gouv./feb. kl. 18:00 Kirsten B. og Klemet J. Hætta, Máze
  70. Bear./Fre. 23. gouv./feb. kl. 18:00 Ellen og Mikkel Kemi, Beazedievvá
  71. Bear./Fre. 23. gouv./feb. kl. 19:00 Ungdomskveld, Máze skole, Máze

  72. Lávv./Lør. 24. gouv./feb. kl. 17:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  73. Lávv./Lør. 24. gouv./feb. kl. 17:00 Kirsten Sara og Johan H. Eira, Ávzi

  74. Sotn./Søn. 25. gouv./feb. kl. 11:00 Den Lutherske kirke, Kautokeino
  75. Sotn./Søn. 25. gouv./feb. kl. 11:00 Láhpoluoppal kapell, Láhpoluoppal

“Sanger vi aldri glemmer”. Nytt radioprogram på torsdager.

Det er i takknemlighet til Gud for hva han har gitt oss gjennom den kristne sang– og salmeskatten, at denne programserien er blitt til. Dette skriver P7 om serien “Sanger vi aldri glemmer”.Programserien er laget av Johnn R.Hardang, radiopastor i P7 Kristen Riksradio. Programmet sendes i en prøveperiode på Radio DSF, torsdager kl.10:00 og ca. kl.18:30.

Veien gjennom bibelen/Geaidno Biibala čađa

Du kan nå lytte til ”Veien Gjennom Bibelen/Geaidno Biibala čađa” på Radio DSF sin webside.De første 5 programmene om Johannes-evangeliet finner du på høyre side.
Programposten har fulgt Radio DSF fra første sendingsdag den 14. juli 1990. Det er til sammen 2.035 program på vel 20 minutter.
Alf K. Tellefsen hadde ansvar for å tilrettelegge programmene, som kom på norsk, slik at det passet inn til samiske forhold og språk. Han har også lest inn alle de norske tekstene.
Til å begynne med var det Anders Sara fra Maze som hadde ansvar for den samiske del av tolkingen. Siden kom det 4 andre medhjelpere. Helmer Persen, Lakselv, Ellen Sara Sandvik Moen, Kautokeino, Berit Anne Tretteskog, Karasjok og Sara Ellen Grønmo, Karasjok.