Sámemišuvnna dálvelohkamat, Guovdageaidnus
1. – 25. guovvamánnu 2018
Samemisjonens vinterstevne, Kautokeino
1. – 25. februar 2018

         Vahkku / Uke 5:

  1. Duor./Tor. 1. gouv./feb. kl. 17:00 Máze kirke, Máze
  2. Bear./Fre. 2. gouv./feb. kl. 11:00 Sykehjemmet, Kautokeino
  3. Bear./Fre. 2. gouv./feb. kl. 18:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  4. Bear./Fre. 2. gouv./feb. kl. 18:00 Nils Mathis Eira, Máze
  5. Lávv./Lør. 3. gouv./feb. kl. 12:00 Jubileumsmøte, Kautokeino
  6. Lávv./Lør. 3. gouv./feb. kl. 17:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  7. Lávv./Lør. 3. gouv./feb. kl. 17:00 Marit og Aslak I. Sara, Máze

  8. Sotn./Søn. 4. gouv./feb. kl. 11:00 Jubileumsgudstjeneste, Kautokeino (Radio DSF direkte)
  9. Sotn./Søn. 4. gouv./feb. kl. 17:00 Lahpoluoppal kapell, Láhpoluoppal
  10. Sotn./Søn. 4. gouv./feb. kl. 17:00 Anne Kirsten og Isak J. Eira, Suolovuopmi

    Vahkku / Uke 6:
  11. Man. 5. gouv./feb. kl. 18:00 Mai Britt og Jørgen Eira, Kautokeino
  12. Man. 5. gouv./feb. kl. 18:00 Karen Maret og Michel I. Sara, Máze
  13. Man. 5. gouv./feb. kl. 18:00 Berit Anne og Mikkel Logje, Láhpoluoppal

  14. Dist./Tir. 6. gouv./feb. kl. 10:00 Kautokeino kirke, Kautokeino
  15. Dist./Tir. 6. gouv./feb. kl. 14:00 Maze kirke, Máze

  16. Gask./Ons. 7. gouv./feb. kl. 11:00 Sykehjemmet, Kautokeino
  17. Gask./Ons. 7. gouv./feb. kl. 18:00 Karen P. Eira, Vuolledállu
  18. Gask./Ons. 7. gouv./feb. kl. 18:00 May Grethe og Johan M. Gaup, Máze

  19. Duor./Tor. 8. gouv./feb. kl. 17:00 Máze kirke, Máze
  20. Duor./Tor. 8. gouv./feb. kl. 18:00 Aslak Johnsen Gaup, Stornes

  21. Bear./Fre. 9. gouv./feb. kl. 18:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  22. Bear./Fre. 9. gouv./feb. kl. 18:00 Inga Marit E. og Nils M. Sara, Máze

  23. Lávv./Lør. 10. gouv./feb. kl. 17:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  24. Lávv./Lør. 10. gouv./feb. kl. 17:00 Ellen Kari A. og Mathis Sara, Máze

  25. Sotn./Søn. 11. gouv./feb. kl. 11:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino (Radio DSF direkte)
  26. Sotn./Søn. 11. gouv./feb. kl. 11:00 Láhpoluoppal kapell, Láhpoluoppal
  27. Sotn./Søn. 11. gouv./feb. kl. 11:00 Máze kirke, Máze
  28. Sotn./Søn. 11. gouv./feb. kl. 17:00 Ellen Marie G. Sara, Máze
  29. Sotn./Søn. 11. gouv./feb. kl. 17:00 Berit Sara og Johan S. Buljo, Ajonjárga

    Vahkku / Uke 7:
  30. Man. 12. gouv./feb. kl. 18:00 Karen M. og Mikkel M. Buljo, Gártnetmaras
  31. Man. 12. gouv./feb. kl. 18:00 Ellen Marja T. Gaup, Mieron

  32. Dist./Tir. 13. gouv./feb. kl. 18:00 Berit Sara Skum Turi, Ávži
  33. Dist./Tir. 13. gouv./feb. kl. 18:00 Kirsten Karen Bals, Mieron

  34. Gask./Ons. 14. gouv./feb. kl. 11:00 Sykehjemmet, Kautokeino
  35. Gask./Ons. 14. gouv./feb. kl. 18:00 Berit A. og Johan Mikkel Hætta, Bohtaldievvá

    Radio DSF: 103,5 MHz-senderen som dekker Kautokeino og Máze ble satt på igjen.
  36. Duor./Tor. 15. gouv./feb. kl. 18:00 Anne Kirsten R. og Per M. Bals, Heargedievvá
  37. Duor./Tor. 15. gouv./feb. kl. 18:00 Karen M. og Nils Mathis Vars, Láhpoluoppal

  38. Bear./Fre. 16. gouv./feb. kl. 18:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino

  39. Lávv./Lør. 17. gouv./feb. kl. 14:00 Karen Inga og Mikkel Skum, Stornes.
  40. Lávv./Lør. 17. gouv./feb. kl. 17:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  41. Lávv./Lør. 17. gouv./feb. kl. 17:00 Sara Karen A. og Josef P. Sara, Máze
  42. Lávv./Lør. 17. gouv./feb. kl. 17:00 Inger Marie og Klemet Gaino, Guhkesluokta
  43. Lávv./Lør. 17. gouv./feb. kl. 17:00 Anne Turi og Johan M. Bals, Soahtefielbma

  44. Sotn./Søn. 18. gouv./feb. kl. 11:00 Den Norske Kirke, Kautokeino
  45. Sotn./Søn. 18. gouv./feb. kl. 11:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  46. Sotn./Søn. 18. gouv./feb. kl. 11:00 Máze kirke, Máze
  47. Sotn./Søn. 18. gouv./feb. kl. 17:00 Láhpoluoppal kapell, Láhpoluoppal (OBS endret tid).
  48. Sotn./Søn. 18. gouv./feb. kl. 17:00 Anders Nils og Marit R. Bær, Bredbuktnes

    Vahkku / Uke 8:
  49. Man. 19. gouv./feb. kl. 18:00 Kirsten Sara G. Turi, Ávži

  50. Dist./Tir. 20. gouv./feb. kl. 18:00 Inger Anne og Bjarne Gustad, Beazejeaggi

  51. Gask./Ons. 21. gouv./feb. kl. 11:00 Sykehjemmet, Kautokeino
  52. Gask./Ons. 21. gouv./feb. kl. 18:00 Berit Anna og Johan D. Triumf, Áidejávri
  53. Gask./Ons. 21. gouv./feb. kl. 18:00 Marit Ragnhild N. Eira, Bredbuktnes
  54. Gask./Ons. 21. gouv./feb. kl. 18:00 Láhpoluoppal kapell, Láhpoluoppal

  55. Duor./Tor. 22. gouv./feb. kl. 17:00 Máze kirke, Máze
  56. Duor./Tor. 22. gouv./feb. kl. 18:00 Marit G. og Anders Bongo, Stornes
  57. Duor./Tor. 22. gouv./feb. kl. 19:00 Kveldsgudstj. Kautokeino kirke, Kautokeino

  58. Bear./Fre. 23. gouv./feb. kl. 12:00 Samfunnshuset, Máze
  59. Bear./Fre. 23. gouv./feb. kl. 18:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  60. Bear./Fre. 23. gouv./feb. kl. 18:00 Kirsten B. og Klemet J. Hætta, Máze
  61. Bear./Fre. 23. gouv./feb. kl. 18:00 Ellen og Mikkel Kemi, Beazedievvá

  62. Lávv./Lør. 24. gouv./feb. kl. 17:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  63. Lávv./Lør. 24. gouv./feb. kl. 17:00 Kirsten Sara og Johan H. Eira, Ávzi

  64. Sotn./Søn. 25. gouv./feb. kl. 11:00 Den Lutherske Kirke, Kautokeino
  65. Sotn./Søn. 25. gouv./feb. kl. 11:00 Láhpoluoppal kapell, Láhpoluoppal

“Sanger vi aldri glemmer”. Nytt radioprogram på torsdager.

Det er i takknemlighet til Gud for hva han har gitt oss gjennom den kristne sang– og salmeskatten, at denne programserien er blitt til. Dette skriver P7 om serien “Sanger vi aldri glemmer”.Programserien er laget av Johnn R.Hardang, radiopastor i P7 Kristen Riksradio. Programmet sendes i en prøveperiode på Radio DSF, torsdager kl.10:00 og ca. kl.18:30.

Veien gjennom bibelen/Geaidno Biibala čađa

Du kan nå lytte til ”Veien Gjennom Bibelen/Geaidno Biibala čađa” på Radio DSF sin webside.De første 5 programmene om Johannes-evangeliet finner du på høyre side.
Programposten har fulgt Radio DSF fra første sendingsdag den 14. juli 1990. Det er til sammen 2.035 program på vel 20 minutter.
Alf K. Tellefsen hadde ansvar for å tilrettelegge programmene, som kom på norsk, slik at det passet inn til samiske forhold og språk. Han har også lest inn alle de norske tekstene.
Til å begynne med var det Anders Sara fra Maze som hadde ansvar for den samiske del av tolkingen. Siden kom det 4 andre medhjelpere. Helmer Persen, Lakselv, Ellen Sara Sandvik Moen, Kautokeino, Berit Anne Tretteskog, Karasjok og Sara Ellen Grønmo, Karasjok.